GÜNISI İLE
%80 YAKIT TASARRUFU

KIŞ GÜNEŞİ EVİMİ ISITIR MI?

Yeterli sayıda kolektör ve doğru bir tesisat çözümü ile kış boyu ısınma ihtiyacının %80'i güneşten karşılanabilir. Güneşin günlük ısınma ihtiyacını karşılama oranı ise Aralık ve Ocak aylarında %50'lere kadar düşse de diğer aylar %100 güneşle ısınmak mümkündür. Bulutlu günlerde ise güneşin ısınmayı karşılama oranı %15'lere kadar düşebilir. Bu yüzden ikinci bir otomatik ısınma sistemiyle birlikte kullanılması gerekir.

konforlu ısınma İÇİN AKILLI GÜNISIYA TERFİ EDİN

Akıllı ev teknolojilerinin kullanıldığı günısı sistemi tam otomatik olarak çalışır. Fatura ödeme, yakıt tedariği, sobanın veya kazanın yakılması, külünün boşaltılması gibi işleriniz ortadan kalkar. 

Screenshot

GÜNEŞ :
EN UCUZ ENERJİ

FİYATLARI KARŞILAŞTIRIN...

Uzman mühendisler tarafından hazırlanmış bu tabloyu inceleyince her şey ortada, güneş tartışmasız en ucuz enerji. 

Güneşle ısınmanın maliyeti coğrafi konuma göre değişir. Elmalı gibi hem soğuk hem de güneyde olan bölgeler en avantajlı noktalardır. Buralarda güneş enerjisinin kWh maliyeti doğalgaz fiyatının %60'ına kadar düşer. Trakya ile Marmara ve Karadeniz kıyıları haricinde Türkiye için güneş enerjisi doğalgazdan çoğu kez daha ucuzdur.  

Enerji Kontrol Sistemi : Soba, kombi, kalorifer kazanı gibi teçhizatlar, ısınırken enerjiyi kontrol etmek için kullandığımız cihazlardır. Günısı sisteminde de enerjiyi üreten ve enerjiyi kontrol eden iki sistem bir arada yer almaktadır. Sağlıklı bir karşılaştırma için bu iki sistemin maliyeti ayrı ayrı değerlendirilmiştir.

60 AY VADELİ EKOkredi
Yakıt Parası Öder Gibi...

Hem günısı hem de ısı yalıtım masraflarınız için 5 yıl vadeli EKOkredinizi biz çıkarıyoruz. 10.000 TL için 250 TL/ay taksitlerle yakıt parası öder gibi günısı konforuna terfi edin, rahat edin. Yeşil dönüşüme katılmak için bizi arayın. 

ScreenshotScreenshot

Akıllı Günısı Sistemi

NASIL ÇALIŞIR?

Çok sayıda sıcaklık sensörü, termostat, zaman rölesi gibi otomasyon elemanlarının kullanıldığı akıllı günısı sistemi otomatik olarak kendi başına çalışır. İki ayrı sirkülasyon pompasının biri kolektörde ısınan suyu depodaki serpantinde dolaştırıp üretilen enerjiyi sıcak su deposuna aktarırken diğeri de depodaki sıcak suyu kaloriferlere göndererek evinizi ısıtır. Sistemdeki "kalorimetre" ne kadar enerji kullandığınızı ölçer. Radyatörlerde kullanılan termostatik vanalar veya oda termostatı ise evdeki sıcaklığın istenen seviyede olmasını sağlar. Güneşin yetmediği durumlarda, yani depolardaki kalorifer suyu 42 dereceye düştüğünde, pelet kazanı gibi bir ikinci ısıtma sistemi otomatik olarak devreye girer. Çeşmelerdeki kullanma suyunuzu da yine güneş ısıtır. Termostatik karışım vanası sayesinde kaynar suyla haşlanma riski yaşamazsınız. Çeşmelerinizden akan su daima ideal sıcaklıkta olur.

Screenshot

YAPTIĞIMIZ UYGULAMALAR

2020 yılında Kuşadası ve Menderes'te yaptığımız ilk uygulamalar ile tasarımdaki doğrularımızı ve yanlışlarımızı gördük, aksaklıkları çözdük ve sizin için sorunsuz bir günısı sistemi geliştirdik. Enerji alanında 20 yıla yaklaşan tecrübemizi ve sektörün günısı konusundaki bilgi birikimini harmanlayarak pek çok yenilikçi detay ve yaklaşım içeren "akıllı günısı sistemi"ni ortaya çıkardık. Uzman mühendislerle tecrübelere dayalı iyi bir tasarım, yüksek malzeme kalitesi ve yetkin uygulama ekipleri ile uzun ömürlü ve kaliteli bir günısı sistemi sunuyoruz. Tasarım, malzeme ve montaj aşamalarındaki titiz kalite anlayışımız, uzun ömürlü bir yatırımın garantisidir.

Screenshot

AKLINIZA TAKILANLAR

Gece Isıtmaya Devam Eder mi?

Gün içinde üretilen enerjinin fazlası yüksek yalıtımlı sıcak su depolarında birikir. Bu depolar 24 saat boyunca ısıyı oldukça iyi muhafaza edebilir. Aralık ve Ocak ayları haricinde depolarda biriken enerji gece boyu evinizi ısıtmaya yeter.

Mevcut Isıtma Sistemine Entegre Edilir mi?

Pelet kazanı veya sobası, katı yakıt kazanı, ısı pompası veya kombi gibi otomatik çalışabilen cihazlar ile günısı sistemi kolayca entegre edilebilir. Mevcut sisteminizin entegrasyona uygunluğu için yerinde keşif gerekir.

Ne Kadar Kolektör Gerekir?

Kolektör miktarı, yatırımınızın etkinliğini yani bir taş ile ürkütebileceğiniz kurbağa sayısını belirler. Kolektör miktarı üç kritere bağlıdır : 1) Coğrafi konum 2) Binanın ısı yalıtım düzeyi 3) Binanın ebatları yani büyüklüğü. Bina büyüdükçe metrekare başına gereken kolektör sayısı azalır. Yalıtım yapmak ise kolektör sayısını arttırmaktan daha ucuzdur. 

Yazın Aşırı Isınırsa Ne Olur?

Yaz aylarında ihtiyacın çok üstünde bir ısı üretilir. Akıllı günısı sistemi ihtiyaç fazlası enerjiyi bertaraf edebilecek soğutma sistemlerine sahiptir. Yaz aylarında soğutma modunda çalışarak kendini soğutur ve herhangi bir risk yaratmaz. Olur da aşırı ısınırsa 3 barlık emniyet ventili basınçlı buharı otomatik olarak tahliye ederek tehlikeyi önler.

KAPASİTE & MALİYET ÖRNEKLERİ

Malzeme fiyatlarında yaşanan küresel enflasyon nedeniyle güncel fiyatlar için lütfen teklif isteyiniz.
( NOT: Bina boyutları büyüdükçe metrekare başına ısıtma maliyeti azalır.)

100 m2 yalıtım-lı apartman DAİRESİ
4.500 €

KDV & Montaj Dahil

TEKLİF İSTEYİN

Daire başına 6 adet kolektör gerekir. 
4 katlı apartman için toplam 24 adet kolektör gerekir.
Kolektör sayısı ve maliyet yerinde keşifle belirlenir. Keşif için lütfen bizi arayın.

100 m2 YALITIM-SIZ APARTMAN DAİRESİ
6.750 €

KDV & Montaj Dahil

TEKLİF İSTEYİN

Daire başına 9 adet kolektör gerekir.
4 katlı apartman için toplam 36 adet kolektör gerekir.
Kolektör sayısı ve maliyet yerinde keşifle belirlenir. Keşif için lütfen bizi arayın.

70 m2 YALITIM-LI MÜSTAKİL EV
6.750 €

KDV & Montaj Dahil

TEKLİF İSTEYİN

9 kolektörlü günısı bedelidir.
Kolektör sayısı ve maliyet yerinde keşifle belirlenir. Keşif için lütfen bizi arayın.

70 m2 YALITIM-SIZ MÜSTAKİL EV
10.500 €

KDV & Montaj Dahil

TEKLİF İSTEYİN

14 kolektörlü günısı bedelidir.
Kolektör sayısı ve maliyet yerinde keşifle belirlenir. Keşif için lütfen bizi arayın.

Hem günısı hem de ısı yalıtım masraflarınız için
60 Ay Vadeli

EKOkredi

10.000 TL için yaklaşık 250TL/ay taksitle yakıt parası öder gibi günısı konforuna terfi edin rahat edin. Yeşil dönüşüme katılmak için bizi arayın.

YEREL ÇÖZÜM ORTAKLARIMIZ

Pic

EMİR ISI TEKNİK

Davutlar / Kuşadası / Söke / Selçuk / Menderes bölgelerinde hizmet vermektedir.

Veysel Çengin - 0 (507) 733 13 02
Pic

BASKIN ELEKTRİK

Elmalı / Korkuteli / Kaş / Fethiye / Murat Paşa bölgelerinde hizmet vermektedir.

Mehmet Baskın - 0 (507) 249 82 70
Pic

BAYKAN TİCARET

Urla / Seferihisar / Çeşme / Karaburun / Mordoğan bölgelerinde hizmet vermektedir.

Hakan Baykan - 0 (533) 385 90 04