RÜZGARLA GELEN BEREKET ...

TEKNOLOJİMİZ

OptiStroke® KONTROL TEKNOLOJİSİ

Elektronik kontrol ünitesi içeren OptiStrok teknolojisi ile rüzgar hızına göre kendini ayarlayabilen yelkapanlarımız tamamen otomatik çalışır. Elektronik kontrol sistemi rüzgar hızını sürekli olarak ölçer; buna göre yelkapan rüzgarın doğasına en uygun biçimde çalışır. Böylece yelkapan pervanesinin aerodinamik kapasitesinden en iyi derecede istifade edilerek mümkün olan en yüksek enerji üretim kapasitesine ulaşılır.

Patenti şirketimize ait olan bu teknoloji sayesinde yelkapanlarımızın yıllık su pompalama kapasitesi eşdeğer pervane büyüklüğüne sahip klasik yelkapanlara göre en az iki kat fazla olmaktadır.

OptiStroke® kumanda teknolojisi, pistonlu pompa kullanan klasik yelkapanlara göre tartışmasız üstündür. Bunun yanısıra elektrik üreterek dalgıç pompaları çalıştıran yelkapanlara göre de üstün durumdadır. Zira bu yelkapanlar, pompanın mekanik enerji ihtiyacı için pervanedeki mekanik enerjiyi önce elektriğe sonra tekrar mekanik enerjiye çevirdiklerinden gereksiz kayıplar oluşmaktadır. Bunun yanısıra bu yelkapanlar üretilen elektriği genellikle akü yerine doğrudan dalgıç pompaya aktarmaktadırlar. Bu durumda değişen rüzgar hızlarında pompanın devri de değişmekte ve bu santrifüj pompalarda ilave enerji kayıpları oluşturmaktadır.

REJENERATİV FREN TEKNOLOJİSİ

Fren yaparken elektrik üretin; enerjiyi çöpe atmayın..!

Hibrid arabalarda kullanılmaya başlanan bu yaklaşım Yelkapan teknolojisinin de temel bileşenlerinden biridir. Yelkapanda yer alan alternatör sayesinde elektrik de üretilmektedir.

PİSTONLU TANDEM POMPA TEKNOLOJİSİ

OptiStrok teknolojisi sayesinde yüksek güçlere ulaşabilen yelkapanlarımızın ürettiği enerjiyi tam olarak kullanabilmek için büyük hacimli pompalara ihtiyaç olmaktadır. Özellikle sondaj kuyularında kullanılmak üzere, yüksek kapasiteli tandem pompa teknolojisi, şirketimizdeki ar-ge çalışmaları sonucu geliştirilmiştir.

Bu yeni pompa teknolojisi sayesinde güçlü yelkapanlar şirketimiz tarafından tasarlanabilmektedir.

KARŞI AĞIRLIK TEKNOLOJİSİ

Pervanenin daha düzgün çalışmasını ve yelkapanın kapasitesini arttırmak için geliştirilen karşı ağırlık teknolojisi araba motorlarındaki volan prensibine göre tasarlanmıştır. Bu sayede iki kat daha büyük pompa kullanmak mümkün olabilmektedir.


ENA Mühendislik Danışmanlık Enerji Makina ve Yelkapan Sanayi Ticaret Limited Şirketi
Telefon:(232) 290 88 42 e-posta: bilgi(a)ena com tr
© ena 2015